سمعک | خرید سمعک | قیمت سمعک | سمعک نامرئی | سمعک عینکی | سمعک وایرلس | سمعک دیجیتال | سمعک هوشمند 
021-86030038
021-88170349
خیابان شهید بهشتی – مترو بهشتی _ خیابان مفتح شمالی  پلاک 430
چرا قیمت سمعک اینقدر زیاد است

چرا قیمت سمعک اینقدر زیاد است

چرا قیمت سمعک اینقدر زیاد است ؟ قیمت سمعک بالا است و نمی توان آن را انکار کرد . قیمت سمعک بالا است و بسته به سطح تکنولوژی متغیر است . اکثر افراد کم شنوا به دو سمعک نیاز دارند و بیشتر بیمه ها هزینه ی دو سمعک را پوشش نمی دهند .

معمولا قیمت بالا ی سمعک باعث می شود افراد از آن استفاده نکنند . 

زمانی که بحث هزینه ی سمعک وسط می آید ، باید دقت زیادی داشته باشیم . خرید و استفاده از سمعک نوعی سرمایه گذاری ارزشمند است . سمعک دستگاهی است که یک فرد کم شنوا بیشتر زمان بیداری خود را در هر هفت روز هفته با آن می گذراند . زمانی که برای سمعک هزینه می کنید ، دقت داشته باشید که آن سمعک ، سمعک مناسبی باشد و ارزش هزینه اش را داشته باشد .

 

هزینه ی سمعک بابت چه چیز هایی دریافت می شود ؟

از آن جا که قیمت سمعک بالا است ، لازم است بدانید شما برای چیزی بیش از یک سمعک هزینه می پردازید . مقداری از قیمت سمعک به دلیل خدماتی که همراه با آن ارائه می شود ، دریافت می گردد . شما می توانید از مرکز خرید سمعک خود بپرسید که چه خدماتی همراه با خرید سمعک دریافت می کنید . او شما را در این زمینه راهنمایی خواهد کرد .

خرید سمعک به ترتیب شامل مراحل آزمون شنوایی ، مشاوره ، نصب اولیه و تنظیمات و دریافت ضمانت نامه است . ضمانت نامه می تواند یک تا سه سال اعتبار داشته باشد . گارانتی اغلب تمام تعمیرات را پوشش می دهد و درصورت نیاز به تعویض سمعک به صورت رایگان سمعکی دیگر جایگزین می شود . برخی مراکز فروش سمعک پس از خرید سمعک به شما تعدادی باتری سمعک برای شروع استفاده از سمعک ارائه می دهند .

 

عوامل موثر در قیمت سمعک

عوامل اصلی که بر قیمت سمعک تاثیر می گذارند ، شامل تکنولوژی ها و ویژگی های آن اند . در سمعک نیز مانند سایر وسایل الکترونیکی ، با گذشت زمان تکنولوژی ها قدیمی تر و ارزان تر می شوند . درحالی که قیمت کلی سمعک ثابت مانده است ، شما می توانید سمعکی با تکنولوژی های بیشتر نسبت به دو سال پیش خریداری کنید . شاید سمعکی که چند سال پیش پیشرفته ترین سمعک بود ، حالا سمعک معمولی محسوب می شود .

تولید کنندگان سمعک سعی می کنند سمعک هایی را به بازار ارائه دهند که نیاز های کم شنوایان را تامین کرده و با بودجه ی آن ها متناسب باشد . به همین دلیل در هر شرکت تولید کننده سمعک انواع مختلفی از سمعک با قیمت های مختلف یافت می شود . پیشرفته ترین سمعک های دنیا شامل جدیدترین و قوی ترین تکنولوژی ها مانند مدار کاهش صدای مزاحم و استفاده از فناوری وایرلس هستند . سمعک های ارزان تر سطح عملکرد پایین تر و تکنولوژی کمتری دارند .

 

چرا قیمت سمعک اینقدر زیاد است ؟

قیمت گذاری سمعک ، شامل هزینه ی دستگاه و همچنین خدمات حرفه ای می شود . مقداری از درآمد فروش سمعک در هر کمپانی ، صرف تحقیقات مورد نیاز برای پیشرفت تکنولوژی می شود . سالانه صدها میلیون دلار توسط صنعت به منظور بهبود عملکرد این دستگاه ها هزینه می شود . این سرمایه گذاری ها به پیشرفت سمعک کمک می کند و برای مردم شنوایی بهتری را به ارمغان می آورد .

زمانی که یک سمعک خریداری می کنید ، مبلغی را برای دریافت خدمات حرفه ای و اتصالات می پردازید ، باید این را بدانیم که پس از خرید سمعک ، تا رسیدن به بالاترین بهره وری سمعک شاید لازم باشد چندین جلسه فیتینگ مناسب برای سمعک شما صورت پذیرد یا پس از مدتی میزان کم شنوایی شما تغییر کند یا سمعکتان نیاز به تعمیر داشته باشد بنابراین خرید سمعک از یک کلینیک معتبر شنوایی چنین سرمایه گذاری بزرگی است .

 

خرید اینترنتی سمعک

 شما می توانید چیز های زیادی را به صورت آنلاین خریداری کنید و از کیفیت محصولات خود راضی باشید . اگر افت شنوایی ملایمی دارید ممکن است وسوسه شوید سمعک را به صورت اینترنتی خریداری کنید . اما لازم است بدانید سمعک نیاز به تنظیمات حرفه ای دارد تنها شنوایی شناس شما می تواند آن سمعک را برای شما انتخاب و تنظیم کند . فرض کنید مفصل ران شما تحلیل رفته و می خواهید مفصل ران تان را عوض کنید . آیا مفصلتان را به صورت آنلاین سفارش می دهید و خودتان سعی می کنید آن را سر جای خود بگذارید ؟

دانشمندان با در نظر گرفتن بیش از 200 نفر از کاربران سمعک ، متوجه شدند کسانی که به صورت حرفه ای از سمعک و خدمات شنوایی استفاده می کردند ، شنوایی بهتری داشتند . همچنین دریافتند که یک فرد کم شنوای معمولی پس از خرید سمعک لازم است سه جلسه به شنوایی شناس خود مراجعه کند تا سمعک او به درستی تنظیم شود . البته برخی افراد هم لازم است تعداد جلسات بیشتری را به ادیولوژیست خود مراجعه کنند . شما نمی توانید این خدمات را به صورت اینترنتی دریافت کنید .

افرادی که از خدمات حرفه ای سمعک استفاده می کنند :

81 درصد از همان برند قبلی سمعک جدید خود را خریداری می کنند .

85 درصد از این که سمعک ها در محیط های مختلف شنوایی به تناسب رفتار می کنند ، راضی بودند .

94 درصد شنوایی شناس خود را به دوستانشان معرفی می کنند .

99 درصد از مزایای سمعک راضی بودند .

97 درصد استفاده از سمعک را به دوستان کم شنوای خود توصیه می کنند .

 

در مقابل ، افرادی که از خدمات حرفه ای سمعک استفاده نمی کنند :

14 درصد از همان برند قبلی سمعک جدید خود را خریداری می کنند .

14درصد از این که سمعک ها در محیط های مختلف شنوایی به تناسب رفتار می کنند ، راضی بودند .

39 درصد شنوایی شناس خود را به دوستانشان معرفی می کنند .

12 درصد از مزایای سمعک راضی بودند .

56 درصد استفاده از سمعک را به دوستان کم شنوای خود توصیه می کنند .

 

پوشش بیمه برای سمعک

در بعضی بیمه ها تعرفه ای به عنوان کمک هزینه ی خرید سمعک به کم شنوایان تحت پوشش تعلق می گیرد . این مبلغ هر چند سال یکبار قابل دریافت است . برای اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت سمعک و پوشش بیمه تامین اجتماعی ، بیمه سلامت ، بیمه نیروهای مسلح ، بیمه بانک سپه ، بانک تجارت ، بانک صادرات ، بانک مرکزی ، بانک صنعت و معدن ، بیمه بانک ملی و سایر بیمه ها می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید .

 

چرا باید سمعک بخرم ؟

زمانی که می خواهید برای خرید سمعک هزینه کنید ، به ارزش آن پول فکر نکنید ، به این فکر کنید که مکالمات و روابط اجتماعی روزانه  شما چقدر ارزشمندند و چه صداهای زیبایی هستند که به زندگی رنگ می دهند مانند صدای خنده عزیزانتان ، آواز پرنده ها ، صدای قطرات باران ، زنگ در و ... .

ممکن است به دلیل کم شنوایی شغل خود را از دست بدهید ، محققان در یک پروژه ی تحقیقاتی ، طی بررسی 40 هزار خانوار ، دریافتند که کاهش شنوایی بدون درمان ، باعث کاهش درآمد به طور متوسط 12 هزار دلار در سال می شود . خوشبختانه با استفاده از سمعک این اثرات تا 50 درصد کاهش می یابند . پس می توان گفت این سرمایه گذاری سودمند است .

در واقع افت شنوایی را یک بیماری تنها نباید در نظر گرفت بلکه باید بدانیم که کم شنوایی عوارض فراوانی به همراه دارد از جمله زوال عقل ، افسردگی ، فشار خون بالا و اضطراب و دیگر خطرات که اگر بدون درمان رها شود گاهی اوقات قابل درمان نمی باشند. در صورت عدم اقدام به درمان کم شنوایی ، هزینه ی مراقبت های بهداشتی نیز به کلی افزایش می یابد . پس کم شنوایی رو به شدت جدی بگیریم و به آن نگاه یکسویه نداشته باشیم چون این تفکر مسایل غیرقابل بازگشتی برای ما به همراه خواهد داشت.

 

1000 کاراکتر باقیمانده است


logoooooooooooooooo8.png
خیابان شهید بهشتی – خیابان مفتح شمالی – پلاک 430
تلفن: 88170349-021
تلفن: 86030038-021

درباه ما

کلینیک سمعک بهار یکی از معتبرترین مراکز ارزیابی شنوایی و تجویز سمعک و مجهزترین کلینیک فوق تخصصی در تهران است که برخوردار از پیشرفته ترین و مدرن ترین تجهیزات روز دنیا و بهره مند از کادری مجرب و نام آشنا در زمینه سمعک می باشد. کلینیک سمعک بهار از معدود کلینیک های مجهز به سیستم ارزیابی گوش واقعی جهت تنظیم تخصصی سمعک می باشد.

آخرین مقالات سمعک بهار

تماس با ما

صفحه رسمی ما در اینستاگرام

صفحه رسمی ما در آپارات

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئو سئو هاما

Search