سمعک | خرید سمعک | قیمت سمعک | سمعک نامرئی | سمعک عینکی | سمعک وایرلس | سمعک دیجیتال | سمعک هوشمند 
021-86030038
021-88170349
خیابان شهید بهشتی – مترو بهشتی _ خیابان مفتح شمالی  پلاک 430
سمعک هوشمند چیست

سمعک هوشمند | سمعک هوشمند چیست | قیمت سمعک هوشمند

سمعک هوشمند سمعکی پیشرفته و تا حدودی گران قیمت است . سمعک هوشمند نسل بعدی سمعک دیجیتال است و امکانات و تکنولوژی های بیشتری نسبت به آن دارد .این سمعک را بیشترین میزان رضایت را در بین کاربرانشان دارند . در ادامه ی این مقاله ، ویژگی های سمعک هوشمند ، قیمت سمعک هوشمند ، کاربرد سمعک هوشمند ، انواع سمعک هوشمند و مقیاسه ی سمعک هوشمند با سمعک دیجیتال می پردازیم .

سمعک هوشمند چیست ؟

سمعک هوشمند ، کمپانی های سازنده ی سمعک از مکانیزم شنوایی گوش انسان الگو برداری کرده و هرکدام از عملکرد های گوش انسان را در قالب تکنولوژی شبیه سازی و در سمعک به کار برده اند . سمعک هوشمند با تکنولوژی و سیستم به کار رفته در آن ، می تواند انواع محیط ها را تشخیص دهد و خود را بر اساس آن ها تنظیم کند ( به صورت خودکار ) . سمعک هوشمند سیگنال های گفتار را تشخیص می دهد ، به روی آن تمرکز و تقویتش می کند و همچنین صداهای مزاحم و اضافه ( نویز ) را کنترل و حتی حذف می کند . در هر یک از محیط ها و هر شرایطی سمعک به صورت هوشمندانه ، درک گفتار را تسهیل می کند. 

از مزایای سمعک هوشمند می توان به قدرت یادگیری آن اشاره داشت ، این سمعک با توجه به میزان تغییر ولووم و تنظیمات برنامه ها توسط کاربر و ثبت موقعیت های شنوایی مختلف در حافظه ، در محیط های مشابه تنظیمات به صورت خودکار اجرا می شود . 

انواع سمعک هوشمند

پس از به بازار آمدن سمعک های هوشمند ، سمعک های هوشمند وایرلس ( Wireless ) یا همان سمعک هوشمند بلوتوث دار ، عرضه شدند . سمعک بلوتوث دار که به آن سمعک فوق هوشمند نیز می گویند ، با استفاده از بلوتوث بین دو گوشی سمعک ارتباط برقرار می کند و موجب هماهنگی امواج صوتی ارسالی به گوش می شوند . این هماهنگی ایجاد شده توسط بلوتوث کیفیت شنیداری و درک گفتاری شخص را به حد زیادی ارتقا می دهد . این سمعک ها را می توان به تلویزیون یا تلفن همراه ( با سیستم عامل های اندروید یا ios ) متصل کرد و صدای آن ها را از داخل سمعک شنید . 

سیستم GPS از جدید ترین تکنولوژی های سمعک هوشمند است و به وسیله آن می توان مکان دقیق سمعک را روی اپلیکشن موبایل مشاهده نمود . همچنین سمعک با استفاده از این تکنولوژی محل زندگی و محل کار و محل های دیگر را شناسایی می کند و تنظیماتی را که شخص معمولا در آن جا استفاده می کرده ، به صورت خودکار اجرا می کند . 

سمعک هوشمند چطور کار می کند ؟

سمعک هوشمند هشت کانال پردازش و انتقال صدا دارد درصورتی که سمعک های قبل از آن دارای دو کانال بودند . به همین دلیل سمعک هوشمند انشعابات سیگنالی را با استفاده از باند های فرکانسی متعدد و کوچکتری انجام می دهد که این کار باعث می شود صدا با کیفیت و وضوح بیشتری به گوش کاربر برسد .

ویژگی های سمعک هوشمند

از ویژگی های سمعک هوشمند می توان به 8 مورد زیر اشاره کرد :

1.سیستم میکروفون جهت دار

این تکنولوژی صداهای اضافه و نویز ها را تشخیص داده و حذف می کند . به طور کلی این سیستم به تقویت درک گفتاری در مکان های شلوغ کمک می کند .

2. کنترل نویز دیجیتال

این سیستم سیگنال های شنوایی که دارای نویز اضافه است را شناسایی و حذف می کند . این سیستم نسبت گفتار به نویز را افزایش می دهد .

3. کاهش صداهای مزاحم ناگهانی و ضربه

این تکنولوژی صداهای مزاحم ناگهانی و بلند را کم می کند و باعث ناراحتی شنیداری می شود .

4. یادگیری

این سمعک تمایلات شما را یاد می گیرد . وقتی برای اولین بار با سمعک وارد فضایی جدید می شوید و خودتان تنظیمات را به صورت دستی وارد می کنید ، سمعک بین آن تنظیمات و محیط ارتباط برقرار می کند و پس از آن در محیط های مشابه تنظیمات را به صورت خودکار اعمال می کند . به این ترتیب سمعک یاد می گیرد که خودش خودش را تنظیم کند و کمتر به تنظیمات دستی احتیاج پیدا می کند .

5. ذخیره اطلاعات

در این تکنولوژی سمعک تنظیماتی که شما در محیط های مختلف اعمال کرده اید را در حافظه خود ذخیره می کند و ادیولوژیست می تواند با ارزیابی کردن این اطلاعات ، سمعک شما را دقیق تر تنظیم کند . 

6. کاهش نویز باد

سمعک تاثیر صدای باد بر میکروفون را کاهش داده و یا از آن جلوگیری می کند . 

7. سمعک های هوشمند بلوتوث دار یا وایرلس 

این سمعک می تواند بین دو گوشی خود ارتباط موثری ایجاد کند و کیفیت شنوایی را بالا ببرد . همچنین می تواند به دستگاه های بلوتوث دار دیگری هم متصل شود .

8. پردازنده شنوایی دوگوشی

در این سمعک ها مغز اطلاعات شنوایی را از دو گوش دریافت می کند و عملکردش بیشتر شبیه گوش طبیعی است . صدا بین سمعک ها هماهنگ می شود و سپس به گوش می رسد .

قیمت سمعک هوشمند

قیمت سمعک هوشمند نسبت به سمعک های دیگر بسیار زیاد است اما به همان اندازه کیفیت زندگی شخص کم شنوا را ارتقا می دهد . سمعک های هوشند وایرلس قیمت بیشتری نسبت به سمعک های هوشمند دیگر دارند . برای اطلاع از قیمت سمعک های هوشمند با ما تماس بگیرید .

سخن پایانی

همانطور که مشاهده فرمودید ، سمعک هوشمند از بهترین سمعک هاست که راحتی و آسایش را برای اشخاص کم شنوا به ارمغان می آورد . سمعک های بلوتوث دار از گران قیمت ترین و بهترین سمعک ها هستند . البته بهترین سمعک سمعکی است که با توجه به نیاز شخص کم شنوا تجویز شده باشد .

برای خرید سمعک هوشمند و اطلاع از قیمت سمعک هوشمند می توانید با ما تماس بگیرید .

 

1000 کاراکتر باقیمانده است


Gravatar
لیلا جهانی

سلام خسته نباشید
سوالی ذهنمو درگیر کرده برای کودکان هم میشه از سمعک هوشمند استفاده کرد؟
چه سمعکی برای کودکان توصیه میشه؟
موفق باشید

Gravatar
سمعک بهار
سلام
با توجه به اینکه اطفال برای یادگیری آواها و همچنین فراگیری این صداها نیازمند دریافت آواها بصورت واضح و بدون نویز مزاحم میباشد، بنابراین هرچه از سمعک های سطوح بالای هوشمند که نویز مزاحم را کاهش می‌دهد بسیار ارزندگی زیاد برای اطفال دارد، توصیه ما استفاده از بالاترین تکنولوژی‌ها برای اطفال میباشد.

Gravatar
صولتی
سلام......درسته قیمت سمعک هوشمند از بقیه سمعک ها بیشتره ولی با قابلیت هایی که داره عاقلانه اس این مدل سمعک رو بگیریم همیشه وسیله ای رو انتخاب کنیم که بهترین کاربردهاروداره.
ممنون از مقاله خوبتون

Gravatar
سمیه حیدری
سلام ممنون بابت مقالتون
فقط اینکه منظور از ذخیره اطلاعات تو مقاله چیه؟
متشکرم

Gravatar
سمعک بهار
باسلام
سمعک های رده بالای هوشمند قادر هستند که محیطهای صوتی مختلف را که برای اولین بار به آن وارد میشوید را به حافظه سمعک میسپارد و وقتی شما بار دیگر به این محیط وارد میشوید بلافاصله آن تنظیمات دلخواه شما که بار اول در سمعک ذخیره شده را اجرا می‌کند و این یعنی سطح راحت شنیداری در محیطهای صوتی مختلف.

Gravatar
جواد عسگری
قیمت سمعک هوشمند چنداست؟ برای خرید باید به کجا مراجعه کنم؟
سمعک هوشمند گارانتی داره؟ طول عمرش چند ساله؟

Gravatar
Samakbahar
قیمت سمعک هوشمند از دو میلیون تا بیست میلیون وجود دارد و تفاوت آنها در تعداد کانال و باند ،مدارهای پردازشی ، سطح هوشمندی می‌باشد ، تمامی کلینیکهای معتبر شنوایی شناسی و مرکز شنوایی سنجی در سراسر ایران این قابلیت را برای تجویز سمعک دارند.
همه سمعک‌ها اعم از دیجیتال و هوشمند حداقل دوسال گارانتی دارند.
طبق گفته کمپانیهای تولید کننده عمرمفید سمعک‌ها بین پنج تا هفت سال می‌باشد و تا ده سال خدمات پس از فروش ارایه میکنند.

Gravatar
سیفی
درود بر شما
آیا امکان اتصال سمعک به تلفن همراه هوشمند وجود دارد ؟
کدام سمعک ها این قابلیت رو دارند؟

Gravatar
Samakbahar
طریقه اتصال سمعک‌های هوشمندبا موبایل به دو شکل است ، برخی از سمعک‌های هوشمند با یک رابط که حد واسط سمعک و موبایل می‌باشند و عده ای بوسیله یک اپلیکیشن که روی گوشی موبایل نصب میگردد قادر به ارتباط هستند .
در رابطه با تلفن ثابت ، که در تمامی سمعک‌ها تله کویل وجود دارد که از طریق اتصال مغناطیسی با تلفن ثابت ارتباط برقرار میکند و صدا را زیبا و قابل شنیدن میکند.
همه سمعک‌های هوشمند قادر به ارتباط با موبایل به دو شیوه ای که توضیح داده شد و تمامی سمعک‌ها مدار تله کویل برای ارتباط با تلفن ثابت را دارند.

logoooooooooooooooo8.png
خیابان شهید بهشتی – خیابان مفتح شمالی – پلاک 430
تلفن: 88170349-021
تلفن: 86030038-021

درباه ما

کلینیک سمعک بهار یکی از معتبرترین مراکز ارزیابی شنوایی و تجویز سمعک و مجهزترین کلینیک فوق تخصصی در تهران است که برخوردار از پیشرفته ترین و مدرن ترین تجهیزات روز دنیا و بهره مند از کادری مجرب و نام آشنا در زمینه سمعک می باشد. کلینیک سمعک بهار از معدود کلینیک های مجهز به سیستم ارزیابی گوش واقعی جهت تنظیم تخصصی سمعک می باشد.

آخرین مقالات سمعک بهار

تماس با ما

صفحه رسمی ما در اینستاگرام

صفحه رسمی ما در آپارات

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئو سئو هاما

Search