سمعک | خرید سمعک | قیمت سمعک | سمعک نامرئی | سمعک عینکی | سمعک وایرلس | سمعک دیجیتال | سمعک هوشمند 
021-86030038
021-88170349
خیابان شهید بهشتی – مترو بهشتی _ خیابان مفتح شمالی  پلاک 430
نوار گوش

نوار گوش

نوار گوش ( تست شنوایی یا ادیومتری ) مسیر شنوایی انسان عبارت است از: حرکت صدا از کانال گوش خارجی و سپس عبور از گوش میانی و نهایتا دریافت صدا توسط گوش داخلی. حلزون در گوش داخلی صدا را به جریان الکتریکی تبدیل و آن را به عصب و مسیر های بالاتر می رساند .


ابتدا باید عنوا ن کرد که کلمه نوارگوش در واقع یک اصطلاح عامیانه می باشد و در واقع عبارت درست آن تست ارزیابی شنوایی ، ادیومتری یا شنوایی سنجی ( PTA  ) می باشد .


نحوه انجام آن:


ارزیابی شنوایی توسط  دستگاه ادیومتر صورت می گیرد و یک تست سابجکتیو می باشد و بیمار در انجام این تست باید نقش فعال داشته باشد .
ابتدا آزمایش شونده در اتاقک آکوستیک قرار می گیرد و با قرارگیری هدفون برروی گوش به صداهایی  که شامل تن خالص از HZ 125تا KHZ 8 ارائه می گردد پاسخ فعال می دهد .
تن ها معمولا از شدت های بالاتر از آستانه شنوایی ارائه می گردد و فرد تا جایی که قادر به تشخیص صدا است به آن جواب می دهد . جایی که دیگر قادر به شنیدن آن نمی باشد آستانه شنوایی در هر فرکانس می باشد . این آزمون یکی از تست های بسیار قوی با قدرت تشخیص 99% می باشد و در واقع پایه تمامی روند تشخیص کلیه بیماری های گوش اعم از مشکلات گوش میانی ، گوش داخلی ، عصب شنوایی از این ارزیابی آغاز می گردد .


مزیت های تشخیص ادیومتری:

1-    ارزیابی سطح شنوایی
2-    تشخیص بیماری های گوش میانی
3-    تشخیص میزان ضایعات ناشی از کار در محیط های صنعتی
4-    تشخیص و مانیتورینگ بیماری های تعادلی
5-    ارزیابی قبل از تجویز سمعک
6-    مانیتورینگ ضایعات عصب شنوایی
7-    مانیتورینگ عصب شنوایی بعد از مصرف داروهای سمی برای شنوایی
8-    افتراق ضایعات گوش میانی از یکدیگر و بیماریهای گوش میانی از گوش داخلی و عصب شنوایی
9-    و مسائل بسیار تکنیکی دیگر که در این مقاله قابل ارائه نمی باشد .

سخن پایانی :

ارزیابی شنوایی به عنوان اولین و بهترین راه تشخیص مشکلات شنوایی و بیماریهای گوش به همه افراد توصیه میشود و سعی کنیم سالانه این ارزیابی را بویژه برای کودکان خود داشته باشیم .

logoooooooooooooooo8.png
خیابان شهید بهشتی – خیابان مفتح شمالی – پلاک 430
تلفن: 88170349-021
تلفن: 86030038-021

درباه ما

کلینیک سمعک بهار یکی از معتبرترین مراکز ارزیابی شنوایی و تجویز سمعک و مجهزترین کلینیک فوق تخصصی در تهران است که برخوردار از پیشرفته ترین و مدرن ترین تجهیزات روز دنیا و بهره مند از کادری مجرب و نام آشنا در زمینه سمعک می باشد. کلینیک سمعک بهار از معدود کلینیک های مجهز به سیستم ارزیابی گوش واقعی جهت تنظیم تخصصی سمعک می باشد.

تماس با ما

صفحه رسمی ما در اینستاگرام

صفحه رسمی ما در آپارات

Search